Folk och Försvars kansli, Lilla Nygatan 14

Maud Holma von Heijne

Generalsekreterare

Mobil: 070-678 92 92 
E-post: maud.vonheijne@folkochforsvar.se

Maud Holma von Heijne leder Folk och Försvars arbete.

Victor Canvert

Stabschef

Tel: 070-090 88 61
E-post: victor.canvert@folkochforsvar.se

 

Kristoffer Alm Dahlin

Kommunikationsansvarig

Mobil: 072-188 84 51 
E-post: kristoffer.almdahlin@folkochforsvar.se

Kristoffer Alm Dahlin ansvarar för Folk och Försvars kommunikation och arbetar även med utbildningsverksamheten.

Rebecka Andre

Rebecka André

Utbildningsansvarig

Tel: 070-090 40 66
E-post: rebecka.andre@folkochforsvar.se

Rebecka André arbetar inom Folk och Försvars utbildningsverksamhet, där hon ansvarar för den säkerhetspolitiska scenarioutbildningen Minister för en dag.

Elin Lilijenbladh

Utbildningsansvarig

Tel: 070-733 07 52
E-post: elin.lilijenbladh@folkochforsvar.se

Elin arbetar med Försvars och Säkerhetsakademin samt med seminarieverksamhet inom det säkerhetspolitiska nätverket #ungsäk, ett öppet samarbete för unga engagerade inom säkerhetspolitik.

David Bruhn

Programansvarig försvarspolitik

Tel: 076-812 53 84
E-post: david.bruhn@folkochforsvar.se

David Bruhn arbetar som programansvarig och projektledare inom Folk och Försvars programverksamhet och är ansvarig för försvarspolitik.

Ebba Lundin

Programansvarig krisberedskap och totalförsvar

Tel: 073-923 02 23
E-post: ebba.lundin@folkochforsvar.se

Ebba arbetar som programansvarig och projektledare inom Folk och Försvars seminarieverksamhet och är ansvarig för krisberedskap och totalförsvar. Ebba är projektledare för Rikskonferensen 2019.

Andrea Wahlberg

Programansvarig säkerhetspolitik

Tel: 073-624 60 06
E-post: andrea.wahlberg@folkochforsvar.se

Andrea arbetar som programansvarig och projektledare inom Folk och Försvars seminarieverksamhet och är ansvarig för säkerhetspolitik. 

Hanna Tuvelius

Praktikant

Tel: 072-188 84 50
E-post: hanna.tuvelius@folkochforsvar.se

Hanna praktiserar på Folk och Försvars kansli under hösten 2018.

Johanna Mathiasson

Johanna Mathiasson

 

Johanna är tjänstledig från Folk och Försvar. För frågor som Minister för en dag, vänligen kontakta Rebecka André.

Räkna ut 1 plus 4.

Vänligen notera att anmälningar/avanmälningar till enskilda event i huvudsak sker genom vår tjänst för registrering som länkas till i våra inbjudningar samt i eventets beskrivning som finns i vårt kalendarium.

Vår webbplats sparar viss data (cookies) som vi använder för statistik och utveckling. Läs mer...